Mýty o Höppnerovi

Ukradený telefon (závěrečný díl)

13. října 2008 v 0:52 | Ondřej Höppner
Shrnutí předchozího dílu: Cestou na premiéru muzikálu Carmen mi zmizel na trase Chodov-Florenc z kapsy telefon značky Stará-stříbrná-Nokia-Číslo-fakt-už-nevim. Když jsem si na něj zavolal zvedla to žena se silným východním přízvukem. Slíbil jsem ji tisícovku. Měla se se mnou sejít následujícího dne ráno "v šest a půl" na Muzeu pod koněm. V sedm deset ke mně přistoupili dva muži a jedna žena.

S přibývajícím časem, stráveným v mrazivém ránu v hřejivé společnosti halucinujících cizinců a svatého Vaška a kamenným kvartetem se složení Ludmila, Anežka, Vojtěch a Prokop, můj ukradený mobil nabýval na hodnotě. V sedm deset bych už ale na jeho znovuobjevení nevsadil ani zlámanou grešli. (pokračování na "celý článek")

Co dělá Ondřej: Ukradený telefon (pokračování II.)

7. října 2008 v 23:02 | Ondřej Höppner
Shrnutí předchozího dílu: Cestou na premiéru muzikálu Carmen mi zmizel na trase Chodov-Florenc z kapsy telefon značky Stará-stříbrná-Nokia-značku-fakt-nevim. Když jsem si na něj zavolal zvedla to žena se silným přízvukem. Slíbil jsem ji tisícovku. Měla se se mnou sejít následujícího dne ráno "v šest a půl" na Muzeu pod koněm.

Hodiny před Mc Donaldem ukazují sedm. Bulharka má už půl hodiny zpoždění. Sedám si na lavičku za pravým zadním kopytem koně svatého Václava a myslím na to, jak k tomu došlo, proč jsem tady, kam jdu, jaký to má všechno smysl, a proč si ti dva halucinogenní týpci na lavičce vedle nekoupí vlastní cigarety. Pokračování na celý článek.

Co dělá Ondřej: Ukradený telefon (pokračování)

6. října 2008 v 14:34 | Ondřej Höppner
Shrnutí začátku příběhu: Cestou na premiéru muzikálu Carmen mi v metru na trase Chodov-Florenc zmizel z kapsy telefon značky Stříbrná-stará-Nokia-značku-nevim. Když jsem zavolal z vypůjčeného teleofonu na své číslo, zvedla to žena, která mi prozradila své jméno: Elli, bulharská studentka. Domluvili jsme si schůzku příštího dne ráno v "šest a půl" na Muzeu pod ocasem. Pak můj telefon vypnula.

Je půl sedmé ráno, čekám u koně na Bulharku jménem Elli, která údajně našla v metru na Florenci můj mobilní telefon. V kapse žmoulám dvě pětistovky. Je šero, první sluneční paprsky nedočkavě ťukají na okenní tabulky Národního Muzea. Pokračování na "celý článek".

Co dělá Ondřej? 3.10. pá

3. října 2008 v 12:37 | Ondřej Höppner
Tohle je první díl nové rubriky "Co dělá Ondřej".
Včera se mi na premiéře muzikálu Carmen v Karlínském hudebním divadle stala následující historka:
Svlékám si v šatně bundu a hledám telefon, abych ho přepnul na tichý režim. Mám totiž vyzvánění z večerníčku "Krkonošské pohádky", což, jak jsem tušil, by by asi nebyla ta správná muzikálová overtura.
Šmátrám, šmátrám, a nic. Telefon nikde. Zmizel někde na trase Chodov - Florenc. Tím byla dána má soukromá overtura muzikálu Carmen.
Půjčil jsem si telefon od své manželky a když jsem před Karlínským divadlem vytáčel své číslo, muzikál právě začínal.
"Haló," ozvalo se na druhém konci, ale znělo to spíš jako "chaló". Pokračování na "celý článek".

Mýtus 6 Höppner přepisuje redaktorům články

16. září 2008 v 13:48
Mýtus: Höppner přepisuje redaktorům články. Říkala mi to Gábina Wolfová, co se jí říká Godzilla. Prý ji přepsal článek o Martinu Michalovi a ona za to dostala u soudu podmínku. Pravda: viz celý článek

Mýtus 5: Sex s vítězkou soutěže

12. září 2008 v 23:55
Mýtus: Ondřej se jako šéfredaktor Aha vyspal s vítězkou zájezdu na Kubu a dostal za to padáka. Trousí: Pepe. Pravda: viz celý článek

Mýtus 4: Höppner často zapomíná psa

12. září 2008 v 21:17
Mýtus: "Höppner často zapomíná psa Sáru v hospodách a vracívá se pro ni až další den. Sám jsem to několikrát zažil. (naslal nickname Kokot)" Pravda: (viz celý článek)

Mýtus 3: Když Höppner prohrává v šachách, dává mat dinosaurem

12. září 2008 v 21:02
Tuto historku vyprávěl trousí novinář Ondřej Mrázek, redaktor časopisu MF Plus: "Hraju šachy mnohem lépe než Höppner, který nesl své porážky velmi těžce. Nosil za tím účelem v kapse figurku dinosaura z Jurského parku, a vždycky když prohrával, vytáhl ji, položil na šachovnici a zakřičel: Šachmat! a pak mi roztrhal košili" vyprávěl prý Mrázek. Pravda: (viz celý článek)

Mýtus 2: Höppner si zapoměl boty v redakci

12. září 2008 v 20:45
Tuto historku rozšiřuje: sportovní novinář Aleš Pohořal, t.č. šéfredaktor měsíčníku Expres. Zní takto: Höppner jednou psal v redakci článek a najednou si vzpomněl, že doma zapomněl zalít kytky. Protože se v práci zouvá, vyrazil bez bot a zjistil to až v tramvaji. Pravda: viz celý článek.
Znáte další legendy o ing. Ondřeji Höppnerovi? Pište je do komentářů.

Mýtus 1: Papeže okradli v pražském metru

12. září 2008 v 14:15
V této nové rubrice budeme uvádět na pravou míru mýty a urbanistické legendy, které kolují o autorovi těchto stránek panu ing. Ondřejovi Höppnerovi. Další legendy, které jste zaslechli, pište do komentářů. Nezapomeňte uvést zdroj. Dík.
Prvním z mýtů je tento: Ondřeje Höppner napsal do Večerníku Praha článek o tom, že papež Jan Pavel II. tajně navštívil Prahu, kde ho okradli v metru.
Pravda: Aktérem toho to příběhu je ve skutečnosti... (více proklikni na celý článek)
 
 

Reklama