Petr Kramný: Žaloba na deník Blesk kvůli zneužití fotografií a hrubé poškození pověsti

19. července 2014 v 17:37 | facebook |  Články a grafy
Petr Kramný, který je podezřelý z vraždy své ženy Moniky (36) a dcery Kláry (8), zvažuje žalobu na deník Blesk (vydavatelství CNC) kvůli ochraně osobnosti a porušení autorských práv na své fotografie z dovolené v Egyptě roku 2013.
Kramný se prý k tomuto kroku rozhodl ve vězení 16. července 2014, tedy v den, kdy by jeho dcera Klára oslavila deváté narozeniny.
"Ano, zvažujeme žalobu v tomto směru," potvrdila advokátka Kramného JUDr. Rejžková.
Deník Blesk ve své tištěné i elektronické podobě zveřejnil několik stovek článků, které Petra Kramného přímo či nepřímo označily za vraha. Tím mohl být ovlivněn fakt, že byl Petr Kramný po návratu z Egypta zatčen, ačkoliv Egyptská policie došla během vyšetřování k závěru, že nic nespáchal a umožnila mu návrat do České republiky. Petr Kramný trvá na své nevinně a zdůrazňuje, že ztráta manželky a dcery pro něj znamená velkou ztrátu. Jak obě ženy zemřely, se dosud nepodařilo objasnit.
Per Kramný a jeho žena Monika pořídili během dovolené v Egyptě nedaleko města Hurghada sérii forografií, které poté unikly do médií. Jde asi o 20 snímků vysoce osobní povahy, na kterých je zachycen například Petr Kramný s dcerou na posteli, na které následujícícho dce zemřela. Další sérii snímků stáhli novináři Blesku z facebooku, který se Kramnému nepodařilo včas smazat.
Petr Kramný prý snímky poskytl v Egyptě reportérovi televize Nova v době, kdy byl po smrti své milované ženy a dcery v těžkém psychickém stavu. Ví však jistě, že s deníkem Blesk o užití fotografií nejednal, ani nedal k použití fotografií písmené svolení.
Následné odškdodné deníku Blesk za zneužití fotografií takto intimního charakteru by šlo podle odborníků do výše několika set tisíc korun. Částku v řádech milionů by mohl Patr Kramný na deníku Blesk vysoudit za poškození pověsti.
Pokud Petr Kramný na deníku Blesk tuto částku vysoudí, je připraven věnovat ji na charitativní účely, napřílad dětem, kteří v návaznosti na trestný čin přišly o rodiče.
Petr Kramný je vězení od dubna 2013, zatím nebyl ani odsouzen, ani zproštěn viny. Podle odborníků bude osvobozen pro nedostatek důkazů. Blesk o panu Kramném uveřejnil a stále uveřejňuje články, které mohou být označeny za štvavé, dehonestující, hrubě poškozující jeho pověst. V jejich důsledky, i když bude Petr Kramný osvobozen, ho bude zřejmě veřejnost navždy považovat za vraha, kterého se nepodařilo usvědčit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenda Jenda | E-mail | 27. července 2014 v 12:44 | Reagovat

Myslím, že s tímto tedy určitě neuspěje. To je jen póza a křeč. Vždyť všichni ví, že sám osobně vyhledal média ihned po tom kriminálním činu jako prostředek obrany. Nyní, kdy se to vše zvrhlo proti němu tak už mu to není píjemné. Ani se tedy nedivím. Platí: Kdo s čím jak zachází, tím také zchází! Stará pravda. Navíc ta média si nenechají takovou věc určitě líbit, že?

2 Sio Sio | E-mail | 28. září 2015 v 23:45 | Reagovat

Chci složit poklonu vašim kolážím na protiproudu. Neuvěřitelně kreativní a vtipné, to se jen tak nevidí

3 HelenBoups HelenBoups | E-mail | 17. června 2018 v 15:59 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama