Březen 2011


Nové Malostranské a Staroměstské noviny

29. března 2011 v 12:01 | Ondřej Höppner |  Co právě dělám
Právě vycházejí nové Malostranské noviny. Webové stránky www.malostranskenoviny.eu, nebo přímo ZDE. Ceník inzerce ZDE. Noviny vycházejí v tištěném nákladu 10 tisíc měsíčně, čtennost je přes 40 tisíc. Přícházejí zdarma do všech schránek na Malé Straně ě Hradčanech, mají též 35 odběrních míst (kavárny, hospody, divadla). V tištěné podobě najdete noviny ZDE.
Úžasný objev se podařil Staroměstských novinách. Najdete je zde: www.staromestskenoviny.eu. Také Staroměstské noviny vycházejí v nákladu 10 tisíc výtisků měsíčně, zdarma do schránek a na odběrní místa. Ceník inzerce je ZDE.

Úvaha o počasí

29. března 2011 v 9:58 | Ondřej Höppner |  Články a grafy
Je zvláštní, kolik má čeština výrazů pro špatné počasí: Psa by nevyhnal, padají trakaře, čerti se žení, mrzne až praští. Za to pro pěkné počasí odbýváme prostým: Je tam pěkně, případně ještě stručnější: Hic.
Když není o čem, počasí se vždycky hodí. Potkáte známého, který vám leze krkem a nejradši byste mu to řekli pěkně od plic. On se k vám žene, radostně přebíhá ulici, náruč od pólu k pólu, úsměv ze západu na východ, plácá vám po zádech a hlaholí. A vy už to máte na jazyku, ale pak si odkašlete, a řeknete…"Ehm. Slunečno."
Počasí je věčné, stejně jako čas. I kdyby se přehnala atomová bouře, váš známý byl dávno pod drnem, zůstaly by jen pařáty mrakodrapů, díry v zemi a sem tam nějaký stín, vždycky nějak bude, akorát u toho nebudeme my.
K počasí je třeba mít úctu, ať je zataženo nebo svítí. I přízemní mrazíky jsou vznešené téma, byť by byly sebepřízemnější.
V tématu počasí jsme si všichni rovni. Vysoká oblačnost, nízká oblačnost, kroupy nebo trakaře, všechno je to prašť jako uhoď a v aréně pod duhou hrají Černého Petra pan Celsius s panem Fahrenheitem.
Když zkrátka vyjde slunce a podmáčená louka se zpevňuje, je to odpověď na všechny otázky. Když potkáte známého, co vám leze krkem a vy máte už už na jazyku mu to říct, odkašlete si a řekněte: "Kde máš deštník? Má každou chvíli začít pršet." A hned bude ještě líp.