Duben 2009

Když dva dělají totéž, není to totéž

7. dubna 2009 v 20:52 | Ondřej Höppner |  Analýzy titulních stranNová podoba (tý)deníku Šíp je chabou parodií na skvělý americký bulvár The National Enquirer, který patří vedle britského the Heat mezi mé největší oblíbence. Osobně mě to velmi mrzí, a to nejen jako úspěšného šéfredaktora bývalého deníku Šíp, ale především jako pečlivě studiji a archivuji každý týden už několik let.
Je smutné pozorovat, jak banda štěbetajících výrostků převlečených za novináře przní vznešnou ideu hravého dravého bulvárního týdeníku, kterou jsem ještě před svým odchodem navrhoval, a kterou mi teď tak bezostyšně ukradli.
Těší mě pouze to, že neschopností zmíněné antiredakce zůstává možnost zavést ekvivalent amerického Equirer na český trh stále živá.
Srovnávat současný Šíp s Enquirer je jako stavět prázdnou karbičku od sirek vedle mrakodrapu. To není ani zajíc v pytli, to je prostě jenom v pytli.
Málokdy se vidí tak jasný princip nepochopení bulvárních principů, Šíp se prostě nepoučil z pádu o polovinu nákladu, k němuž došlo po změně vedení za posledních několik měsíců. Být obalem na TV magazín, který je zdarma, prostě nestačí.
Se špatným redakčním vedením se prostě nedá dělat dobrý časopis. Chybí vize, nápad, jiskra, tah na branku. Vidím tam jen nepochopení, vyhulenost, marnost a rozpačitost.
Na titulní straně prvního čísla není kromě TV magazínu žádný důvod, proč by si ho měl čtenář koupit. Než se budu věnovat tématům - chyba je už v ceně. Protože nebyla zaváděcí kampaň, měla být cena zaváděcích 10 korun, ne 14. Chybí na soutěž. Naopak za dobrý nápad považuji jít na stránky už ve čtvrtek, místo nabízejícího se pátku.
Pokračování po prokliku na CELÝ ČLÁNEK.Popis jednoho zápasu

2. dubna 2009 v 13:38 | Ondřej Höppner |  Co právě dělám
Fotbal Česko proti Slovensku: vyhrala Jojka
1:2!
Tady je každý Rada drahý.
Prohrát doma se Slovenskem je fakt blbý. Snad tak Dino, Dino, ten by mohl, nebo Rosa?
Slováci měli převahu, ale my jsme byli lepším mužstvem!

V restauraci u Bílků se dnes zavíralo dřív než obvykle. Jenda se naštval a vypnul pípu. Přitom jsme měli víc šancí, byl to fakt děs.
Do toho zvonily mobily.

Pane Antoníne, mohli bychom ještě jednoho dloubáka?
Fotbal je skvělá hra, jen soupeř ji kazí. Eurosoupeř. Slovenská eurozóna. Mít takové dotace, taky bychom dávali góly jeden za druhým!

Tohle jen hodně smutná historie, nehledě na statitstiky. Nejméně tucet zápasů za sebou v řadě jsme neprohráli, ale kdo je my a kdo je oni stále zůstává zastřeno tajemstvím.

Tyčka Jarolíma. Skoro vingl! Taková škoda! Proč Plašil? Proč Lafata? Proč? Proč ne Sparta, Baník, nebo Brno? Proč ne Bohemians 1905? Klokan je víc než železná košile!

Tady je každý Rada každý.
Výměna trenéra? My chceme boty!
Baroš to zatáhl po čáře, ale bolo to ako by Baroš to zatiahol po čiare.

Jen úchyl chce moderátora, který mluví jazykem soupeře.
Dobře sme hrali, chalani.
2:1?
Odcházím, lásko, nasratý.
Do eurozóny.

Ondrej Höppner, fanda dobrého fotbalu, zadák