Analýza 2.10.ne

2. listopadu 2008 v 19:26 | Ondřej Höppner |  Analýzy titulních stran

Blesk: Byl Svoboda gay? Odpověď na tuhle otázku jsem se chtěl dozvědět, když jsem si dnes kupoval Blesk. Sice jsem se jí nedozvěděl, ale tajný přítel, nosící Svobodovi na hrob kytky gay byl. Takže téma jako lusk, ale hatlapatla napsané. První věta rozhovoru je: "Podali jsme si ruku a to je všecho." V ten okamžik nemám chuť číst dál. Známka: 1-

Aha: Bílá chvíli nového přítele má, chvíli nemá, ale Noid už ho chce zmlátit. Je třeba držet linku, jinak z toho vznikne seiál pro minority Ordinace v rýžové zahradě. Známka: 4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FUTURE FUTURE | 3. listopadu 2008 v 0:25 | Reagovat

Deník Christian Science Monitor končí, jde na internet

Autor: Reuters | - pek -

31.10. 08:21

Christian Science MonitorAmerický deník Christian Science Monitor (CSM) přestane jako první z opravdu významných novin vycházet v klasické tištěné podobě. Po sto letech existence začne svůj obsah čtenářům doručovat hlavně prostřednictvím internetu. Na papír se bude tisknout už jen jednou týdně.

Před čtyřiceti lety měl CSM 223 tisíc předplatitelů, letos už jen necelou čtvrtinu. Jako první z celostátních amerických deníků se rozhodl pod tlakem klesajícího nákladu i příjmů z inzerce a stoupajících cen tisku přesunout denní zpravodajství a komentáře na internet.

"Je to drsné rozhodnutí, ale jsme přesvědčeni, že jediná možnost dalšího růstu je na webu," řekl šéfredaktor John Yemma. Web csmonitor.com má 1,5 milionu unikátních návštěvníků měsíčně a kolem pěti milionů shlédnutých stránek. Yemma chce do pěti let zvednout návštěvnost na 25 milionů unikátů.

Podle něj redakci zřejmě čeká také propouštění. Dnes mají noviny 95 stálých redaktorů, desítky externích spolupracovníků, devět redakcí ve Spojených státech a devět dalších po celém světě.

Zprávy o propouštění a drastickém snižování nákladů chodí z amerických médií den co den už několik let. Namátkou z uplynulého týdne: Společnost Time Inc. (Time, Fortune, Sports Illustrated, People a další) oznámila, že sníží počet zaměstnanců o šest stovek. Největší vydavatel deníků Gannett (USA Today a desítky dalších) propustí tři tisíce, tedy asi deset procent zaměstnanců. A Los Angeles Times zmenšily svou redakci o další 75 lidí - ve srovnání se situací před sedmi lety je počet novinářů věhlasného deníku poloviční.

Zakladatelka Christian Science Monitoru Mary Baker EddyováChristian Science Monitor založila v roce 1908 v Massachusetts Mary Baker Eddyová, zakladatelka scientistické církve (neplést se scientology). Cílem novin bylo poskytovat střízlivé a vyvážené zpravodajství v době, kdy na americkém trhu s novinami převládal takzvaný "yellow journalism", tedy senzacechtivost zosobněná vydavateli Williamem Randolphem Hearstem a Josephem Pulitzerem.

Mottem CSM je "neublížit žádnému člověku, požehnat celému lidstvu". Nabízí především analytické články o aktuálních událostech ve světě, jediným nábožensky silně zabarveným prvkem je každodenní sloupek Křesťansko vědecký pohled na každodenní život.

Deník je netypický v tom, že neusiluje o zisk a nežije jen z příjmů z inzerce - scientistická církev na jeho provoz přispívá deseti až dvanácti miliony dolarů. Díky tomu jeho hospodaření končívá zhruba na nule.

2 FUTURE FUTURE | 3. listopadu 2008 v 0:30 | Reagovat

Vedení vydavatelství Ringier AG čekají změny

Autor: ČTK

30.10. 09:27

Christian UngerChristian Unger nahradí od počátku příštího roku ve funkci generálního ředitele švýcarského vydavatelství Ringier AG Martina Werfeliho (51). Ten byl zvolen do správní rady společnosti a ponechá si přímou odpovědnost za veškerý obchod s tiskovinami v rámci Švýcarska. ČTK o o tom dnes informovala tisková mluvčí společnosti Ringier Kateřina Kuchařová. V Česku Ringier vydává například deníky Blesk, Aha!, Sport a 24 hodin a časopisy Reflex a ABC.

Jedenačtyřicetiletý Unger doposud vedl dceřinou společnost MIH Internet Europe firmy Naspers. Od roku 1995 zastával funkci výkonného ředitele ve dvou nakladatelstvích koncernu Bertelsmann. V roce 2005 byl jmenován členem předsednictva společnosti Arcandor AG. Loni se stal generálním ředitelem společnosti Tradus plc., kde vedl podnik provozující řadu aukčních online platforem a portálů s internetovými obchody ve 12 zemích.

Werfeli pracuje pro společnost Ringier od roku 1977. Od roku 1996 je členem vedení koncernu, v březnu 2003 byl správní radou jmenován do funkce generálního ředitele. Mezi lety 1996 a 2003 vedl finanční oddělení koncernu, z toho po tři roky ve zdvojené funkci jako finanční i výkonný ředitel. Dva roky řídil v koncernu také oblast vydávání časopisů.

Společnost Ringier je multinárodní podnik s více než 7000 zaměstnanci v Německu, Rumunsku, Švýcarsku, Srbsku, na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Číně a Vietnamu. Ringier vydává po celém světě více než 120 časopisů a novin, produkuje a prodává více než 20 televizních pořadů, vlastní různé podíly v televizních a rozhlasových stanicích, provozuje více než 50 internetových platforem a provozuje deset tiskáren.

Celá skupina v loňském roce dosáhla čistého zisku 102,7 milionu švýcarských franků (zhruba 1,66 miliardy korun). V Česku zisk Ringieru před zdaněním loni stoupl na 517,5 milionu korun ve srovnání s předloňským rokem, kdy činil 228,7 milionu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama