Čím mohu být prospěšný

22. června 2007 v 2:42
Obvodní soud pro Prahu 5
K rukám paní předsedkyně Mgr. XY
Číslo spisu: XY
Vážená paní předsedkyně,
Pro Vaši informaci jsem před nadcházejícím řízením napsal, oč přichází moje dcera Sofie Frida Höppnerová (2,5 roku) tím, že jsem zbaven možnosti její intenzivní výchovy a pozitivního ovlivňování jejího vývoje. Chci zdůraznit, že mi jde v hlavně o tom, aby Sofie prožila šťastné a harmonické dětství. Soustředil jsem se hlavně na oblasti, které najde u mne a ne u své matky navrhovatelky Ivany Jirešové. Snažím se vysvětlit, proč je střídavá péče nejlepším řešením pro naši dceru.
7 věcí, kterými mohu být prospěšný své dceři Sofii Höppnerové
1) Jazyky
Pocházím z dvojjazyčného prostředí. Můj otec ing. Werner Höppner je původem němec, má matka Prof. PhDr. Věra Höppnerová, Csc. je přední česká germanistka, autorka mnoha učebnic. Pro Sofinku by bylo velmi prospěšné, kdyby se učila německy co nejdříve a pohybovala se ve vědeckém prostředí. Kromě němčiny ovládám také angličtinu na tlumočnické a překladatelské úrovni a slušně italštinu. (Její matka navrhovatelka herečka Ivana Jirešová neumí žádný cizí jazyk. Sofie ještě takřka neumí mluvit, což se stává v jejím věku jen zřídka. Je to proto, že na ní matka nemá dost času, protože je plně vytážena jinými aktivitami.)
2) Hudební talent
Ačkoli je Sofince teprve 2,5 roku vykazuje výrazné známky hudebního a výtvarného nadání. Tento dar zdědila po mně. Hraji velmi dobře na klavír a skládám hudbu. Živil jsem se mimo jiné klavírní výukou dětí předškolního věku, když jsem je učil základům harmonie a skladby. Když mohu být se Sofinkou, vždycky si sedáme k piánu a já jí vedu prsty a učím jednoduché písničky. Myslím, že má velký talent a byla by škoda ho denně nerozvíjet. Rád jí naučil milovat hudbu. (Její matka navrhovatelka Ivana Jirešová neovládá hru na žádný nástroj.)
3) Výtvarný talent
Učím jí malovat a rozvíjet vztah k výtvarnému umění. Zatím ještě neumí nakreslit ani kolečko, ale když jí bude věnována patřičná pozornost, brzy zvládne i složitější věci. Mám doma pořád připravené pastelky, barvy a čtvrtky, abychom si mohli kreslit. (Její matka navrhovatelka Ivana Jirešová neumí nakreslit ani domeček.)
4) Volný čas pro Sofii
Pracuji teď na internetových projektech. V praxi to znamená, že nemusím nikam dojíždět do práce a mohu být doma se Sofií. (Její matka navrhovatelka je velmi pracovně vytížena. Hraje ve třech divadelních představeních, natáčí seriál Ordinace v růžové zahradě, poskytuje rozhovory, fotí, obíhá castingy, pracuje v kosmetické redakci).
5) Sport
Mám rád sport, hrával jsem na vysoké úrovni basketbal a fotbal, také jsem závodně plaval. Rád bych se o tuto svou vášeň se Sofinkou podělil, čím dřív se naučí plavat, tím líp.
6) Bydlení a rodinné zázemí
Sofie má u mně pevné rodinné zázemí. Žiji v ve velkém obecním bytě 3 plus k.k. 83 m2, kde mám pro ni připraven pokoj s postýlkou, skříňkou a oblečením. Po odchodu navrhovatelky Ivany Jirešové k milenci jsem si našel novou přítelkyni, s níž tvoříme láskyplný pár. Se Sofinkou se mnohokrát setkaly a mají k sobě vynikající vztah.
Moji rodiče spolu žijí v harmonickém manželství krásných 43 let. Nikdy nebyli rozvedeni ani odloučeni.
Rád bych bral Sofii na naší chalupu v Českém ráji, kde je nádherná příroda a kde lze nacházet polodrahokamy.
Až Sofinka vyroste, mám pro ni připravený byt 2 plus 1 v krásné poloze u lesa v Kunraticích, který bude v jejím vlastnictví. Sofie miluje mého psa Sáru. Velmi se jí stýská a podle slov její matky o ní pořád mluví.
Nemusím snad ani zdůrazňovat, že nejsem závislý na cigaretách, drogách či alkoholu (stejně jako nikdo další z mého příbuzenstva) a k těmto "hodnotám" mám silně konzervativní vztah.
7) Na konec to nejdůležitější:
Hluboce svou dceru miluji a chápu ji jako nedílnou součást své identity. Toužím po tom předat jí to nejlepší, co ve mně je. Nikdy jsem si nepřál, aby její matka ze společné domácnosti odešla, naopak jsem dělal všechno proto, aby ji udržel pohromadě. Opětovně jsem matku své dcery žádal o ruku. Pocházím z idylických rodinných poměrů, kde slova jako hádka, nebo nevěra, nemají a nikdy neměly místo. Současná situace je bolestivá nejen pro mně a mé rodiče, ale především pro mou dceru. Řešením je střídavá péče se vstřícným postojem obou rodičů. Matka je nanahraditelná stejně jako otec.
S úctou
Ing. Ondřej Höppner
V Praze dne 16. června 2007
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kazma Kazma | E-mail | Web | 22. června 2007 v 3:29 | Reagovat

... některé pasáže jsou docela úsměvné ;)

2 LUCIE LUCIE | Web | 4. července 2007 v 0:05 | Reagovat

WOW

3 Lucka Lucka | 26. července 2007 v 16:39 | Reagovat

To je teda síla, fakt se nestydíš? Vrcholový sport (ehm), jazyky (ehm)? Cigarety (stovka?), alkohol (denně?), láskyplný vztah (na jak dlouho?)...

4 BÁSNÍK BÁSNÍK | 26. července 2007 v 20:12 | Reagovat

Slavný soude, nepiju

Ivajs šíří šumy

kurva, já se pobliju

zatracený rumy

5 misha misha | 3. srpna 2007 v 15:07 | Reagovat

ondřeji, doufám, že vám dá soud  zapravdu a dostanete dceru do s třídavé péče s její matkou, Přeji hodně štěstí

ps. vaše kniha není jen o "ivajs" a je skvělá (ta kniha, ne ivajs)

6 Myrek Myrek | E-mail | 9. srpna 2007 v 16:55 | Reagovat

Což nevíte, pane ing., že Němec se píše s "N" na začátku? Co by z té holky propána vyrostlo, kdybyste ji vychovával?

7 Ája Ája | E-mail | 24. května 2011 v 4:24 | Reagovat

i když už je tohle asi dávno passé, to jste jako fakt myslel vážně???

Nejvíc mně pobavila pasáž o cigaretách...i na videu z narození vaší (druhé?) dcery Anny Marie jste s cigaretou v ústech....ha? na "silně konzervativní vztah" to moc nevypadá....a vůbec, ať si je Ivana jaká chce, tak to, co děláte, je ubohý...a trpí tím evidentně HLAVNĚ vaše společná dcera....(nebo na video, které se dostalo do médií z exekuce Vaší dcery máte jiný názor?)

Na byt 2+1, který má Sofie dostat si ráda počkám....:) Nebo do té doby (předpokládám do jejích 18ti let?) doufáte, že tento článek upadne v zapomnění?

Pravda, nevidím do vašeho "vztahu" - dá-li se to tak nazvat, ale z toho co vím, jsem si obrázek udělala....možná jsem zaujatá, ale jsem v každém případě na straně Ivany.
A vy, Ondřeji, byste se měl nad sebou zamyslet....
PS.: Vážně jste si jistý tím, že Ivana neumí nakreslit domeček?

Chcete-li reagovat, email jsem uvedla a ráda si Vaši odpověď přečtu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama